Ünlü şarkıcının yapay zeka fotoğrafları ortalığı karıştırdı! Annesi bile inandı

New York Metropolitan Sanat Müzesi’nin geleneksel galası (MET Gala), dün akşam gerçekleşti. Gösteri dünyasının ünlüleri, New York Metropolitan Müzesi’nin merdivenlerinde kameralar karşısına çıktı. Galanın bu seneki teması, ‘Garden of Time’ oldu.

ABD’li şarkıcı Katy Perry, yeni albüm çalışmasıyla meşgul olduğu için bu sene Met Gala’ya katılmadı. Ancak ünlü isim yapay zeka tarafından üretilen bir fotoğrafı sayesinde Metropolitan Sanat Müzesi’nin merdivenlerinde poz verdi.

YAPAY ZEKA FOTOĞRAFLARI ORTALIĞI KARIŞTIRDI

Yapay zekanın ürettiği iki farklı kare, ortalığı karıştırdı. Birçok hayranı, Perry’nin gerçekten Met Gala’ya gittiğini düşündü. Hatta bu sahte fotoğraflara kananlar arasında 39 yaşındaki şarkıcının annesi Mary Perry de vardı.

Söz konusu fotoğrafları 207 milyon takipçili Instagram sayfasından “MET’e gelemedim, çalışmak zorundaydım” mesajıyla paylaşan şarkıcı, annesinin kendisine attığı mesajları da yayınladı.

“UYANIK OL!”

Ekran görüntülerinde Mary Perry’nin “Ne muhteşem bir elbise, Rose Parade’e benziyorsun” derken; Katy Perry’nin ise annesine, “Anne yapay zekâ seni de kandırmış. Uyanık ol” diye yazdığı görüldü.

YORUM YAĞDI

Sosyal medya kullanıcıları, Perry’nin kısa sürede 1.3 milyon beğeni alan gönderisine; “Bu fotoğrafları gerçekten doğru olduğuna inanarak kendi sayfamda da paylaştım”, “Senin yapay zeka ile hazırlanmış halin, gerçekten geceye katılan birçok ünlüden daha iyiydi!” ve “Yapay zeka kazanacak!” gibi mesajlar yazdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x