D Vitamini Vahşeti: Annesinin Boğazını Kesti

Cani genç annesinin boğazını kesti. Tutuklanarak cezaevine gönderildi. Hakkında 24 yıla kadar hapis talep edildi. Vahşetin sebebi ise pes dedirtti: Sen benden boş yere 4 tüp kan aldırdın. Ben de senin 4 tüp kanını akıtacağım, eve gel…

Kan donduran olay Bodrum’da meydana geldi. Figen Bezmez, 24 Kasım’da boşandığı eşinden olan oğlu Doğukan D.’nin kendisini çağırması üzerine eve gitti. Ancak ikili burada kavga etti. Kapıyı kilitleyen Doğukan D. annesini önce dövdü, sonra da boğazı ile vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakladı.

Güçlükle kilitli kapıyı açarak dışarı çıkan Bezmez, evin bahçesinde yere yığıldı. Kanlar içinde kalan talihsiz kadın, hayata gözlerini kapadı. Katil evlat ise tutuklandı. Cani genç hakkında, ‘Canavarca hisle veya eziyet çektirerek kadın yakınına karşı tasarlayarak öldürme’ suçundan 24 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

İki sayfalık iddianamede, Figen Bezmez’in, oğlu Doğukan D.’nin istememesi nedeniyle olayın yaşandığı tarihe kadarki 1 aylık sürede çocuklarıyla aynı evde değil, bir otelde kaldığı bildirildi. Bezmez’in yemek ve temizlik işleri gibi ihtiyaçları için ara sıra eve gittiği kaydedildi. Bezmez’in küçük oğlu E.D.’nin ise gündüzleri annesinin yanına gittiği ve geceleri uyumak için ağabeyinin yanına geldiği belirtildi.

‘KAN TAHLİLİNDE D VİTAMİNİ DEĞERİM YOK’

İddianamede Figen Bezmez’in, olaydan bir gün önce spor salonunda başı döndüğünü anlatması üzerine oğlu Doğukan D.’ye sağlık ocağına giderek D vitamini değerlerini kontrol ettirmek için kan tahlili yaptırma teklifinde bulunduğu ifade edildi. Doğukan D.’nin annesinin bu teklifini kabul edip, kan verdiği ardından da tahlil sonuçların alıp, birlikte eve döndükleri belirtildi.

Daha sonra yaşananlara ise iddianamede, şöyle yer verildi: “Tahlil sonuçlarında ‘D’ vitamini değerlerinin bulunmadığını gören Doğukan D. sinirlenip, annesine bağırmaya başladı. Bezmez, bunun üzerine tekrar sağlık ocağına gitti. Figen Bezmez, bir süre sonra oğlunu telefonla arayıp, sağlık ocağında ‘D’ vitaminine bakılmadığı için sonuçta olmadığını söyledi. Bunun üzerine Doğukan D.’nin ‘Sen benden boş yere 4 tüp kan aldırdın. Ben de senin 4 tüp kanını akıtacağım, eve gel’ dediği belirtildi.

Oğlunun durumundan endişelenen Bezmez, otele gelip küçük oğlu E.D. ve otel çalışanı bir kadınla oğlunun yaşadığı eve gitti. Ancak, Doğukan D. sadece annesini eve aldı. Annesini yumruklayarak darbetti, ardından da kapıyı kilitledi. Bu sırada Bezmez, ‘Kapıyı aç, kilitleme ne olursun, yapma oğlum, özür dilerim’ dedi. O sırada oğlu E.D ile otel çalışanı kadın kapıyı açmak için çalıştı. Kapının bir anda açılmasıyla Figen Bezmez boğazı kesik halde dışarı çıktı ve evinin önüne yığılarak olay yerinde yaşamını yitirdi.”

Doğukan D.’nin emniyette suçunu kabul ettiği ancak tutuklama safhasında çıkarıldığı mahkemede susma hakkını kullandığı da iddianameye girdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x