Amerika’da ‘İç Savaş’: Nisan ayında vizyona girecek

Federal hükümete karşı ayaklanan 19 eyaletin Amerika’yı iç savaşa sürüklediği ve yakın bir gelecekte geçen “Civil War” (İç Savaş) filmi, Teksas Austin Paramount sinemasında yapılan gala ile seyirciyle buluştu.

Galaya, “28 Gün Sonra”, “Ex Machina” ve “Yok Oluş” gibi filmlerin senaristliğini yapan “İç Savaş” filminin yazarı ve yönetmeni Alex Garland ve filmin oyuncuları katıldı.

Galada konuşan filmin yazar ve yönetmeni Alex Garland, “İç Savaş”ı ne zaman ve nasıl yazdığına dair merak edilen soruları yanıtladı. Filmi dört yıl önce yazmaya başladığını açıklayan Garland, “Yazmayı bitirdikten sonra A24’e gönderdim ve onlar da ‘Tamamdır, çok iyi’ dediler ki buna çok şaşırdım çünkü finanse edilmesi gerçekten cesur bir film, bu gerçekten takdir edilesi” dedi.

‘FİLM, İNSANLAR İÇİN BİR TARTIŞMA ORTAMI YARATMASINI AMAÇLIYOR’

Filmin ülkenin bu tehlikeli duruma nasıl geldiğine dair pek bir açıklama sunmadığı yorumuna karşın bunu kasıtlı olarak yaptığını anlatan Garland, “Film, insanlar için bir sohbet, tartışma ortamı yaratmasını amaçlıyor. Herkesin kendisini bu tartışmanın içine katabilmeleri için bir alan bırakmak istedik” ifadelerini kullandı.

Filmde savaş muhabirini canlandıran ünlü oyuncu Kristen Dunst ise “Hiç böyle bir senaryo okumamıştım ve böyle bir film görmemiştim” diye konuştu.

‘İYİ ANLATILMIŞ BİR AMERİKAN MASALI’

Galanın ardından filme yapılan ilk yorumlar da yayınlandı.

Jason Kauzlarich: “Alex Garland’ın İÇ SAVAŞ’ı bir başyapıt. Son sahnede kalbim sürekli atıyordu ve çenem yerdeydi. Mümkün olan en gürültülü sinemada izleyin.”

Alyssa Vidales: “Alex Garland’ın İÇ SAVAŞI: Nutkum tutuldu. İnanılmaz iyi bir hikaye. Bir gazetecilik hikayesi. İyi anlatılmış bir Amerikan masalı.”

Eric Vespe: “Alex Garland’ın İç Savaşı inanılmaz. Yıllardır izlediğim en sürükleyici filmlerden biri.”

Aksiyon gerilim filmi “İç Savaş”, 19 Nisan’da Türkiye’de vizyona girecek.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x